KEDİ VE KÖPEKLERDE YIKAMA

Bilindiği üzere yıkama , temizliğin  temelidir. Kedi ve köpeklerde yıkama değişiklik göstermek ile birlikte bazı ırklar arasında da yıkama süresi farklılık göstermektedir. Yıkama yavru kedi ve köpeklerde olmamaktadır,aşıları tamamlanmamış olması hastalık riskini yıkama ile birlikte artırabilmektedir. Özellikle ilk 3 4 ay bakımı toz şampuan yada köpük şampuanla yapılmalıdır. En kolay işlem olarak nemli bir bezle silip üzeri kurutulmalıdır.  Cildi ıslak mendille silen bir çok hayvan severlerimiz bulunmaktadır. Islak mendilin alkolsüz olmasına ve silindikten sonra nemli kalmamasına dikkat edilmelidir aksi taktirde mantar riskini artırabilmektedir.

Kedilerde yıkama tavsiye edilmemektedir. Kendileri özel dil yapısı ile temizleme davranışında bulunmaktadır. Bizlerin sık yıkaması ile kendini temizleme özelliğini zamanla yitirecektir.  Bu durumda zorda kalmadığımız sürece kedilerde yıkama yapılmamalıdır.

Köpeğin türüne göre değişmekle birlikte bazı ırkların sık sık yıkanması gerekebilmektedir. Bazı ırklar ise 6 ay yıkanmasa bile herhangi bir yıkama işlemine ihtiyaç duymamaktadır.  Köpekler yıkanırken aradaki  süre çok kısa tutulmamalıdır en erken 2 hafta geçmelidir.

SIK YIKAMA DERİ PH'INDA BOZULMALARA VE ARDINDAN DERİ PROBLEMLERE YOL AÇACAKTIR.

 

Köpeğinizi insanlar için üretilen şampuanlarla yıkamanız ise kesinlikle önerilmez. Bu köpeğin cildine  zarar verir. Köpeğin tüy yapısı da insanın saç yapısıyla aynı olmadıGIndan dolayı köpeğinizin tüylerinde sertleşme ve dökülme meydana gelecektir. Bu sebeple köpeğinizi onlara özel şampuanlarla yıkanmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

TOZ ŞAMPUAN

Toz şampuanlar aynı zamanda kuru şampuan olarak ta bilinmektedir. Kedi ve köpekler de uygulanabilir. Özellikle yavru döneminde kötü kokulara karşı kullanılmaktadır. Toz şampuanların farklı koku tipleri de mevcuttur. Belirli bir uygulama süresi yoktur . İstediğiniz süre zarfında uygulayabilirsiniz

 

 

KÖPÜK ŞAMPUAN

Bu şampuanlar durulanmayan şampuanlardır. Tozun aksine bildiğimiz köpük şeklindedir ve tüye sürdüğünüzde erir, ıslak hale gelir. İyice üzerinde gezdirip masaj uygular gibi dağıttıktan sonra fön makinesi  yada havlu ile kurutulur. Bu ürünler de kalite ve koku olarak değişmektedir. Belirli bir uygulama süresi yoktur . İstediğiniz süre zarfında uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

ŞAMPUAN

Belirli bir büyüklüğe geldiğinde ve hekiminizin yıkamaya izin verdiği zamana gelindiğinde onların cildine özel olarak hazırlanmış şampuanlar kullanılmalıdır. İnsanların kullandığı şampuanlar kesinlikle uygulanmamalıdır.

Gözlere, kulaklara, varsa açık yaralara temas etmeyecek şekilde yıkanacak olan  hayvan önce tamamen duru su ile hiçbir yeri kuru kalmayacak şekilde ıslatılır. Daha sonra şampuanlanır ve her yeri köpüklenir Oluşan köpüklerin, kirlerin uzaklaşması için ılık suyla durulama gerçekleştirilir. Durulama işlemi tekrarlanarak hiçbir yerde köpük ve kir kalmayacak şekilde tekrar edilir. Daha sonra tekrar temiz su ile yıkanır. Son olarak ta ıslak kalmayacak şekilde tamamen kurutulur.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

Köpeğimi yıkarken nasıl bir şampuanla yıkamalıyım ?

Köpeğinizin derisi, tüyü ve ırkına göre değişmektedir. Örneğin; uzun tüylü bir ırka sahipseniz uzun tüyer için şampuan kullanabilirsiniz. Ya da sert tüye sahipse sert tüyler için şampuan kullanabilirsiniz. Burada devreye BEAPHER 'in ürünlerini sunabiliriz.

  

 

 

!!!!!!!! Deri problemi olan hayvanlarda kullanılan şampuanlar farklılık göstermektedir. Mantar, deride dökülme, kaşıntı ve yara varsa hekim önerisi ile uygun şampuan kullanılmalıdır.

  

 

TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Kedi ve köpekler yaşamımızın hemen hemen her alanında birer birey haline gelmiştir. Sadık olmaları güzel oyun oynamaları eğlendirmeleri ve zamanımızın güzel bir parçası olmuş olması güzel yanıdır. Güzel yanı ile birlikte kötü yanı da bulunmaktadır.Bunlar neler ?

idrar,dışkı kokusu. İdrar dışkı lekesi . Tüy yumakları gibi..

SIMPLE SOLUTION ÜRÜNLERİ

 

İdrar, dışkı, kan, kusmuk, tüy yumakları, kir, kahve, meyve suyu, gazlı içecek, şarap, yiyecek, çim lekelerini de çıkarır.Halılar, döşemeler, yatak takımları, kıyafetler ve yıkanabilir her yüzey için kullanımı uygundur.

Kafes yada kulübe temizleme ürünüdür. Doğal yağlarla hazırlanmıştır ve insan sağğına zararlı etkisi bulunmamaktadır.

şemeler, yatak takımları, kıyafetler ve halılar gibi diğer yıkanabilir yüzeyler için kullanımı uygundur. Sağğa zararlı etkisi yoktur.

Yukarıda söylenen leke giderici özelliği bulunmaktadır.  Ekstra olarak koku giderici özelliği bulunmaktadır .

 

 

Simple Solution Köpek Sıvı Leke ve Koku Giderici özellikle dış mekan temizliği için tasarlanmıştır. Veranda mobilyaları, beton,kaya ve diğer yüzeylerden leke ve kokuları kolaylıkla çıkarabilir. Bitkiler, otlar ve çalılar için güvenlidir. İnatçı evcil hayvan lekeleri ve kokularını en etkili biçimde gideren Pro-Bacteria ve Enzim teknolojisi ile geliştirilmiş yegâne bir formüle sahiptir. Formül özel olarak kusmuk, idrar ve dışkı gibi inatçı evcil hayvan lekelerini temizlemek ve kokuları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.Evinizi evcil hayvan atığı kokusundan kurtarır ve tazeler. Evcil dostunuzu tekrar eden işaretlemelerden caydırır.

DİĞER TEMİZLİK ÜRÜNLERİ