Kedilerin Karakteristik Özellikleri: Giriş

  • Tarih |

Kedilerin Karakteristik Özellikleri: Giriş

Görme duyusu kedilerin en güçlü duyularından biridir. Çünkü gözleri çok büyüktür. İşin gerçeği, eğer sizin gözlerinizin büyüklüğü de kedininkiler ile aynı olsaydı, her birinin yarı çapı yaklaşık 20 cm olacaktı! Bir kedi tamamen karanlık bir ortamda göremez ama son derece karanlık durumlarda bir nesneyi görebilir ve en ufak hareketini bile ayırt edebilir. Kediler aynı zamanda renk körü olarak kabul edilirler. 

Kedinizin bıyıkları inanılmaz şekilde hassastır ve ışığın olmadığı durumlarda ona yol gösterir. Kedinizin çarpabileceği her türlü nesneye karşı onu uyarırlar. Bıyıkları koku alma organlarıyla birlikte çalışarak onu çevredeki değişimlere ve yaklaşan yabacılara karşı tetikte tutar.

Kedinizin kuyruğu genelde içinde bulunduğu ruh halinin bir işaretçisidir. Havaya kalkıksa, gururlu ve karnı toktur; dümdüz uzatılmışsa bir şeyi takip ediyordur, bir yandan öbür yana savuruyorsa kızgın olabilir. Arka bacakları ön bacaklarından daha uzun ve güçlü olduğunda onun muhteşem bir beceriyle zıplamasına olanak sağlar.

Yetişkin bir kedi 2-0 kg ağırlığında olabilir, erkek kediler, dişilerden daha fazla gelişir. Bir kedi çok uzun ya da orta veya kısa uzunlukta tüylere sahip olabilir ve bazıları diğerlerinden daha fazla tüy döker.

Tüy dökme durumunda aşağıdaki ürün türevlerini kullanabilirsiniz;