GLİKOZAMİN KONDROİTİN VE MSM

 

Glukozamin, vücudunuzdaki kıkırdağın bir bileşeni olan bir amino şekerdir. Supplement olarak, genellikle kondroitin ile kombinasyon halinde, glukozamin sülfat formunda alınır. Eklem sağlığı için en yaygın kullanılan takviyedir. Genellikle karides ve ıstakoz gibi kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarındaki bir madde olan kitinden yapılır, ancak mısır ve buğday gibi bazı bitkilerden de elde edilebilir.

Büyük ırklarda, Aktif köpeklerde, çok fazla spor yapan hayvanlarda, yaşlanan evcil dostlarınızda eklem hastalıklarının önüne geçmek için kullanılır. Eklem ve kıkırdağı destekleyerek hareket kısıtlamasını ortadan kaldırır. İçindeki konroitin sülfat, kemiklerin sürtünmesi sonucu oluşan aşınma ve ağrıların yok edilmesini sağlar ve kıkırdağa esneklik verir. Eklem arasındaki azalan sıvıyı arttırarak veya o sıvının sabit kalmasını sağlayarak sürtünmeye bağlı oluşabilecek hastalıkların önlenmesine yardımcıdır.

Küçük ırk ve büyük ırk fark etmeksizin tüm yaş ve boyuttaki evcil dostlarımız için eklem kapsül, tendo, ligament, kıkırdak doku yenilenmesi ve fizyolojik yapısını korumak için kullanılır. Hareket problemi olan evcil dostlarımızın bu sorununu ortadan kaldırır. Hasarlı dokuları yenileyerek ağrıları hafifletir. Dokunun mekanik direncini ve elastikiyetini arttırır.

Kıkırdağın su tutmasına yardımcı olur.

 

8 aylık kullanımdan sonra 3 ay ara verilerek kullanımı tavsiye edilmektedir.

 

Mamaya karıştırılarak veya direkt verilmesi tavsiye edilir.

 

Yetişkin ve sağlıklı dostlarımızın vücutlarında üretilen glikozamin ve kondroitin miktarı yeterli olmasına rağmen Çoğu ırklara dışarıdan verilmelidir. Bazı mamalar bunları karşılarken karşılamayan mamalar için dışarıdan toz veya tablet şeklinde kullanılabilir. Fazla alındığında idrar yoluyla atılır. Doğru doz her zaman tedavi edici dozdur.

///---Wp sipariş Kodu ///izleyici
Çerez Kullanımı