Evde Dostunuz İle Oynanacak Oyunlar

Evde Dostunuz İle Oynanacak Oyunlar

EVDE KÖPEKLE OYNANACAK OYUNLAR

Bu karantina günlerinde evde otur otur sıkılmışızdır, yapacak bir şeyler arıyoruzdur . Bir de yanınızda dost canlısı köpeğiniz var ise çok güzel vakit geçirip  farklı farklı oyunlar oynayabiliriz :)

Nasıl oyunlar oynayabiliriz dediğinizi duyar gibiyim ?

Kendi oyununuzu kendiniz yaratabilirsiniz. Eskilerden süregelen saklambaç oyunundan tutun şuan ki zeka oyunlarına kadar... Yalnız köpeğinizle oynamanın belirli kuralları vardır  küçük  ama atlanılmayacak ince detaylar;

oyun esnasında agresifleşmeye başladığı an onunla oyun oynamayı bırakın

oyunu başlatan ve bitiren siz olun

eğer oyuncaklar ile oyun oynuyorsanız oyuncakları ulaşabileceği alanda bulundurmayın kıymet bilmesi ve gördüğünde heveslenmesi açısından oyundan sonra kaldırın ve sadece oyun oynanacağı zaman çıkarın

En basit oyunlardan biri olan yakalayıp getirme oyunu en çok oynananlardandır. Frizbi yada top  kullanmak yeterli olabilir.  Yine en çok oynananlardan birisi saklambaç. Siz saklanın o sizi bulsun . Saklambaç oyunlarında isim kullanırsanız daha eğlenceli hal alabilir. Bireyleri tanımada zihinsel olarak kolaylık sağlarsınız. Örneğin hani Ali? hani Mehmet ? gibi..

Hep oynuyoruz ama ödül maması  yok demez mi bu minik? demez ama yine de biz verelim :) zeka oyunu olarak ödül mamasını saklayıp bulmasını sağlayın bulduktan sonra da ödüllendirip ağzına  verin.

Oyunlar sırasında temel eğitimleri vermeyi de öğretebilirsiniz. Örneğin; kalk! otur! gel! git! yat! gibi itaatleri...  Onları sıkmadan ve kendi istekleri doğrultusunda becerilerini sunmak keyifli olacaktır . Hadi şimdiden ayaklanalım oynamaya .  ' İYİ EĞLENCELER' :)

 SİNEM GÜLTEKİN

 

 

VETERİNER TEKNİKERİ

Etiketler: köpek,köpek oyuncakları,köpekler ile oyun,
Nisan 10, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı