Köpeğim İçin Hangi Şampuanı Kullanmalıyım?

Köpeğim İçin Hangi Şampuanı Kullanmalıyım?

KÖPEĞİM İÇİN HANGİ ŞAMPUANI KULLANMALIYIM?

Patili dostlarımıza hangi şampuanın iyi geleceğini anlamak için öncelikle derisinin yapısını bilmek gerekmektedir. Petlerin her birinin derisi, derisinin isteği ve ihtiyacı farklıdır. Örneğin; Yağlı bir deriye kuru deri yapısına uygun şampuan kullanmak yanlıştır  deriyi daha da yağlı duruma getimemize sebebiyet vermektedir. Sizlerle Bazı şampuan çeşitlerine değinelim.

BENZOİK

Canine pyoderma, süperficial bakteriyel folikülit, skin fold dermatit, canin ear margin dermatosis, feline akne gibi derinin bakteriyel problemlerini giderilmesine yardımcı olmak için hazırlanmış dermakozmetik şampuandır.

HYPOALERJENİK

Hassas, alerjik, irritasyona açık deri ve tüylerininin korunması için formüle edilmiş dermakozmetik şampuandır.

ANTİSEBOREİK

Yağlanma, yaş ve kuru tipteki seboreik problemler ve bu problemlerin giderilmesi amacıyla hazırlanmış şampuandır.

TRİCOBOR

Derinin üst tabasında bulunan keratini yıumuşatır ve kurumuş cilt hücelerini, sertleşmiş ve kalınlaşmış cilt tabakalarını yumuşatarak dökülmesini sağlar. Bazı cilt rahatsızları sonucunda çortaya çıkan kabuk siğil gibi oluşumları bertaraf etmede esas tedaviye yardımcı olur. Cildin tabi rejenasyonunu destekleyerek yumuşamasına ve elastikiyetini kazanmasına yardımcı olan şampuandır.

DERMALENE

Kaşıntı, deri hastalığı, alerji, mantar gibi hastalıklara hızla çözüm sağlar. Anticeboreik özelliği sayesinde yağlanmayı önler. Antiseptik özelliği ile bakterilerin üremesini ve koku oluşumu engeller. Derinin yumuşaklığını ve parlaklığını korumasına yardımcı olan şampuandır.

Etiketler: köpek,şampuan
Ekim 22, 2019
Listeye dön
///izleyici
Çerez Kullanımı