Kedi Kumu Kokusu Nasil Giderilir

Kedi Kumu Kokusu Nasil Giderilir

Kedi Tuvaletini Sterilize Edin

  Kedi kumunu değiştirmeden önce evcil hayvanlar için kullanılan dezenfekte malzemeleriyle gereken temizliği yapmanızı öneririz. Kedi tuvaletinin içine kumu koymadan önce de kabın kuruluğundan iyice emin olun. Aksi halde temizlik ürünlerinin kokusu da kedinizi rahatsız edebilir.

Kedi Tuvaletini Değiştirin

  Kedilerin zamanla tuvalet kabını eskittiğine rastlamışsınızdır. Oluşan küçük çizikler idrar veya dışkının araya girmesiyle koku oluşturur. Bu çizikleri tamir etmek de mümkün olmayacağından en iyisi kedi tuvalet kabını yenisiyle değiştirmektir. Çok sık olmamak koşuluyla bu yöntemi de dikkate almanızda yarar vardır.

Kedi Kum Kabını İyi Hava Alan Yerlere Koyun

  Eğer kum kabını iyi havalan bir yere koyarsanız kötü kokular da o kadar uzak olacaktır. Bir köşede veya sürekli kapalı kalan bir kedi tuvaleti kötü kokuların yoğunlaşmasına sebep olabilir.

Kedi kumu kokusuna karşı çay yöntemi

 

Kedi kumunun kokmasını yok etmek veya en azından biraz daha az kokmasını sağlamak için kumuna kurutulmuş çay yaprakları karıştırabilirsiniz. Tıpkı çöp kokusunda olduğu gibi kedi kumu kokusunda da çay yaprakları çok etkilidir.

Etiketler: kedi,kedi kumu,kedi kum kokusu,koku
Nisan 14, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı